Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Golddrop
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Droga DK19 (30 km)

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

           

            W Strzeszkowicach Dużych poruszamy się dalej drogą DK19, przejeżdżamy przez wiadukt nad jednotorową, niezelektryfikowaną linią kolejową nr 68 Lublin – Kraśnik – Stalowa Wola Rozwadów, po 4,6 km od Strzeszkowic dojeżdżamy do Niedrzwicy Dużej, gdzie przecinamy drogę wojewódzką DW834 (Bełżyce – Stara Wieś Druga).

           Przejeżdżamy most nad rzeczką Nędzówką, po prawej stronie mijamy Gimnazjum, a po lewej kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Po dalszych 3 km docieramy do Niedrzwicy Kościelnej, mijamy po prawej stronie stację paliw Orlen z dużym parkingiem, a po lewej klasycystyczny kościół św. Bartłomieja Apostoła, a kilkaset metrów dalej restaurację - hotel Marzanna – siedlisko folkloru.

           Po 11 km dojeżdżamy do wsi Wilkołaz, z klasycystycznym kościołem św. Jana Chrzciciela po prawej stronie. W kościele tym w latach 1833 – 1843 wikariuszem był ksiądz Piotr Ściegienny.

            Po lewej stronie Zajazd Stolnik z dużym parkingiem, z prawej odchodzi droga do Urzędowa, miejsca corocznych Ogólnopolskich Warsztatów Garncarskich.

            Po dalszych 7 km docieramy do wsi Rudnik, gdzie w lewo odchodzi droga wojewódzka DW842 (Rudnik – Krasnystaw).

            Mijamy wieś Pułankowice z zajazdem Marta po prawej stronie, i drogą wiodącą przez las docieramy do miasta Kraśnik.

            Po lewej stronie mamy stację paliw Shell, z restauracją Zielony Dworek, po prawej stację Orlenu, za którą możemy zjechać drogą DW833 do centrum Kraśnika lub jechać dalej do skrzyżowania z drogą krajową DK74 (Sulejów koło Piotrkowa – przejście graniczne z Ukrainą w Zosinie).

            Na rondzie skręcając w prawo drogą DW833 (Kraśnik – Chodel) prowadzącą do Opola Lubelskiego dojedziemy do centrum Kraśnika, jadąc na wprost mijamy obwodnicą centrum miasta od południa, z ronda w lewo prowadzi droga DK74 do Zamościa.

powrót do trasy Lublin - Annopol przez Kraśnik

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dodatkowe informacje