Dzisiejsza data:

Czy włosy niskoporowate wymagają dodatkowego odżywiania?

pink hair

           Włosy niskoporowate z reguły nie wymagają skomplikowanej rutyny pielęgnacyjnej, by wyglądać na zdrowe i mocne. Jednak podobnie jak włosy o średniej i wysokiej porowatości potrzebują starannie dobranych kosmetyków, które pomogą zadbać o ich kondycję. Wśród takich produktów znajduje się odżywka i maska do włosów niskoporowatych. Czy rzeczywiście są one niezbędne? Sprawdź!

Włosy niskoporowate, czyli jakie?

           Określenie porowatości swoich włosów to pierwszy krok na drodze do świadomej pielęgnacji. Posiadaczki włosów niskoporowatych mają powody do zadowolenia. Łuski ich włosów ściśle do siebie przylegają i tworzą gładką, zwartą powierzchnię. Dzięki temu pasma wyglądają na zadbane i dobrze nawilżone. Cechują się naturalnym blaskiem i sprężystością. Z drugiej strony włosy o niskiej porowatości są dosyć oporne na stylizację. Źle dobrana pielęgnacja może łatwo naruszyć ich równowagę hydro-lipidową i sprawić, że będą oklapnięte u nasady, przetłuszczone i pozbawione objętości. Warto pamiętać o tym, że zwarte łuski włosów utrudniają kosmetykom wniknięcie do ich struktury. Nieraz produkty osadzają się na powierzchni pasm, nadmiernie je obciążając.

Czy odżywka i maska do włosów niskoporowatych są potrzebne?

           Mitem jest, że włosy o niskim stopniu porowatości nie wymagają dodatkowego odżywiania. Pozbawione cennych składników mogą ulec uszkodzeniom, zacząć się rozdwajać, a nawet zmienić porowatość. Regularnie stosowana odżywka, podobnie jak maska do włosów niskoporowatych, pozwoli ci tego uniknąć! Trudności w stylizacji włosów o niskiej porowatości często skłaniają ich posiadaczki do codziennego używania prostownicy, lokówki lub suszarki z gorącym nawiewem. Pod wpływem wysokiej temperatury włosy ulegają osłabieniu, przez co potrzebują regularnego odżywiania i regeneracji. Odżywki i maski dedykowane włosom o niskiej porowatości nadadzą im lekkości i sprawią, że staną się bardziej miękkie. Mogą też zwiększyć ich objętość i dogłębnie je nawilżyć. Same korzyści!

Pielęgnacja włosów niskoporowatych - o czym należy pamiętać?

           Jak już wiadomo każdy typ włosów - bez względu na stopień porowatości - potrzebuje dodatkowego odżywiania. Jakich składników należy więc szukać w odżywkach i maskach dedykowanych włosom niskoporowatym? Dobrze spiszą się oleje z przewagą kwasów tłuszczowych nasyconych o małych cząsteczkach, które wnikną do łusek włosów i nie spowodują nieestetycznego obciążenia pasm. Do tej grupy należy między innymi olej kokosowy, olej babassu czy olejek rycynowy. Maska do włosów niskoporowatych lub inny kosmetyk pielęgnacyjny musi mieć lekką, delikatną formułę - najczęściej przeznaczoną do spłukiwania. W przeciwnym razie po zastosowaniu produktu włosy mogą wyglądać na nieświeże. Odżywkę możesz aplikować po każdym myciu. Z kolei maskę zazwyczaj wystarczy nakładać raz na dwa tygodnie.

           Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom włosy o niskiej porowatości mogą być nie tylko zdrowe, ale też miękkie, dobrze odżywione i pełne objętości. Obserwuj, jak twoje włosy reagują na stosowane produkty i stwórz rutynę pielęgnacyjną, która najlepiej odpowiada ich potrzebom!

Grafika losowa