Dzisiejsza data:

DW747

(13,6 km)

zobacz mapę

 

             Z rynku w Bełżycach wyjeżdżamy ul. Krakowską (drogą DW747), na ostrym łuku w prawo odchodzi w lewo droga do Borzechowa (10 km). Po lewej stronie mijamy cmentarz parafialny z neogotycką bramą, a po prawej Kopiec Kościuszki. Jedziemy ul. Kościuszki, po lewej stronie mijamy hotel – restaurację Kristiana. Opuszczamy Bełżyce i drogą DW747 dojeżdżamy do wsi Krężnica Okrągła.

            We wsi żołnierze AK z oddziału Hieronima Dekutowskiego „Zapory” stoczyli 15 V 1944 walkę z niemiecką kolumną samochodową. Na miejscu potyczki zbiorowa mogiła poległych, z tablicą pamiątkową.

            Za wsią rozgałęzienie dróg: w prawo na zachód odchodzi droga DW832 do Poniatowej, my skręcamy w lewo na południowy – zachód, drogą DW747.

            Nasza droga wiedzie przez zalesiony pasm wydm, którymi biegnie dział wodny pomiędzy dorzeczem Wieprza, a dorzeczem Wisły. Mijamy wieś Dylążki, teren zaczyna się obniżać, wjeżdżamy w Kotlinę Chodelską.

            Po 7 km ulicą Partyzantów wjeżdżamy na obszerny rynek wsi Chodel. Mijamy po lewej stronie pomnik Józefa Piłsudskiego, a następnie na przedłużeniu jednej z ulic wychodzących z Rynku widzimy potężną wieżę kościoła św. Trójcy (proboszczem w latach 1843 – 1844 był tu ksiądz Piotr Ściegienny).

            Przejeżdżamy Chodelkę, na południowy – wschód od wsi wznoszą się ruiny dawnego kościoła jezuitów zwanego Loretem, dojeżdżamy do ronda, opuszczamy drogę DW747, która wiedzie na zachód do Opola Lubelskiego, a sami udajemy się drogą DW833 do Urzędowa.

powrót do trasy Lublin - Annopol przez Bełżyce

Grafika losowa