Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Golddrop
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Droga DK 19 (8,1 km)

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

            Z Konopnicy kontynuujemy podróż drogą DK19, przejeżdżamy wiadukt nad kolejową linią Lublin – Dęblin, po lewej stronie mijamy stację paliw BP, a następnie odchodzącą w lewo drogę do Stasina.

            4 km na wschód od wsi, w granicach Lublina, utworzono w 1981 rezerwat przyrody „Stasin” dla ochrony lasu liściastego z występującą tu najliczniejszą w Polsce populacją brzozy czarnej (Betula Obscura).

            Mijamy po lewej stronie niezagospodarowany przydrożny parking, a za nim również po lewej stronie drogę do Zemborzyc. Mijamy po prawej stronie hotel Best Western Plus Hotel Korona w Zemborzycach oraz Gościniec Horyzont w Trojaczkowicach.

            Dojeżdżamy do skrzyżowania w Strzeszkowicach Dużych – w prawo odchodzi droga do Bełżyc, przy której po 4 km możemy odwiedzić Babin, gdzie w latach 1555 – 1565 we wsi istniała Rzeczpospolita Babińska, w lewo odchodzi droga do Krężnicy Jarej (5 km), gdzie znajduje się eklektyczny kościół św. Floriana z XVIII - wiecznym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem.

powrót do trasy Lublin - Annopol przez Kraśnik

powrót do trasy Lublin - Annopol przez Bełżyce

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dodatkowe informacje