Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Golddrop
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gmina wiejska Międzyrzec Podlaski

powiat bialski 

Centralna część gminy obejmuje dorzecze rzeki Krzny.

           Jej powierzchnia wynosi 216 km2, na terenie gminy znajdują się 33 sołectwa, zamieszkała jest przez 10 500 osób. Jest gminą typowo rolniczą, ma liczne kompleksy leśne, walory przyrodnicze uzupełniają dobra kultury.

           W północnej części gminy, w miejscowości Dołhołęka zachowało się grodzisko wczesnośredniowieczne, pejzaż gminy tworzą budowle ceglane (kościoły św. Michała, św. Józefa i św. Piotra i Pawła w Miedzyrzecu), liczne kapliczki z XVIII i XIX wieku (murowana kaplica św. Andrzeja Boboli w Zawadkach, kaplica św. Antoniego Padewskiego w Krzymoszycach, kaplica NMP Nieustającej Pomocy w Wólce Krzymowskiej), drewniany dwór w Zawadkach, zespół dworski w Rogoźnicy, liczne miejsca związane z walką Polaków o wolność i niepodległość upamiętnione tablicami i pomnikami.

Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski

ul. Warszawska 20

21-560 Międzyrzec Podlaski

tel.: 83 371 24 96

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: http://www.miedzyrzecgmina.pl/

Komentarze obsługiwane przez CComment

Dodatkowe informacje