Dzisiejsza data:

Wojciechów Muzeum Kowalstwa

           Muzeum Kowalstwa, jedyne tego typu muzeum w Polsce, zajmuje najwyższą kondygnację Wieży Ariańskiej. Zostało otwarte w 1993 roku, posiada kolekcję ponad 1000 eksponatów kowalstwa artystycznego i użytkowego z kraju i z zagranicy. 

                     

          Wnętrze muzeum regionalnego stylizowane jest na chałupę wojciechowską (eksponaty od lat 20-tych XX wieku), wyposażoną w stare, tradycyjne sprzęty i narzędzia. W drugiej części muzeum znajdują się eksponaty pochodzące z wykopalisk archeologicznych.

           W Muzeum zgromadzone zostały między innymi elementy wyposażenia starej kuźni, kolekcje kutych żyrandoli, lamp, kwietników, repliki broni średniowiecznej oraz kute figurki zwierząt i owadów. Do najciekawszych przedmiotów pochodzących ze średniowiecza należy półgrosz świdnicki i zapinka do książki.

          Przy muzeum działa też Galeria Sztuki Ludowej, gdzie można zakupić pamiątki i wybić okolicznościową monetę.

          Dla grup dziecięcych i młodzieżowych organizowane są zajęcia warsztatowe „podkowa z masy solnej” i „zdobienie żelaza”. Na placu otaczającym budynek jest miejsce na ognisko i zabawy dla dzieci.

          W cenie biletu przewidziane jest również zwiedzanie Wojciechowskiego Muzeum Regionalnego.

           Muzeum czynne codziennie od 10:00 do 17:00, od października do kwietnia nieczynne w niedzielę. 

           Kontakt: tel.: 81 517 72 10, 517 76 22, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., https://gokwojciechow.pl 

 

Grafika losowa