Parafia unicka istniała tu od początku XVI wieku.

          W 1875 XVII-wieczna cerkiew fundacji Karola Stanisława Radziwiłła została przejęta przez kościół prawosławny, przed 1890 rozebrana. W 1902 zastąpiono ją nową, też drewnianą, ale wybudowaną już jako prawosławna. Ta po I wojnie światowej przeszła w ręce kościoła rzymskokatolickiego, w 1925 erygowano w Woskrzenicach parafię św. Michała Archanioła. W latach 1926 - 1929 świątynia przeszła gruntowny remont (m.in. dobudowano wtedy chór, dachy pokryto blachą ocynkowaną), w 1938 wyremontowano wieżę. Podczas drugiej wojny światowej zaanektowana przez prawosławnych, od 1947 ponownie rzymskokatolicki kościół parafialny. Po wojnie przeszła kilka częściowych remontów.

Jest to świątynia orientowana, drewniana o konstrukcji zrębowej (zrąb z bali sosnowych) i więźbie dachowej krokwiowo-stolcowej, na zewnątrz i wewnątrz oszalowana, na kamiennej podmurówce. W rzucie składa się z nawy, prezbiterium, zakrystii i kruchty. Do prostokątnej nawy przylega niższe i węższe, trójbocznie zamknięte prezbiterium a do niego od północy prostokątna zakrystia. Od frontu znajduje się węższa od nawy prostokątna kruchta. Nawa otwarta jest na prezbiterium zamkniętym trójbocznie łukiem tęczowym, chór muzyczny wsparty na czterech słupach.

Belkowe stropy mają deskowy pułap. Ten pokryty jest fasetami, oszalowanymi w kratę, imitującymi płaskie kasetony. Okna są prostokątne, w nawie kwadratowe, trójdzielne. Dachy dwuspadowe (nad prezbiterium pięciopołaciowy), kryte blachą. Na szczycie dachu nad nawą wznosi się ośmioboczna wieżyczka na sygnaturkę, z czterema prześwitami, które zamknięte są łukiem nadwieszonym. Ma ona daszek namiotowy.

Ołtarz główny jest rokokowy (koniec XVIII wieku), ołtarze boczne i ambona – o charakterze klasycystycznym.

Obok kościoła stoi drewniana dzwonnica, równa mu wiekiem.Na planie kwadratu, wysoka, dwukondygnacyjna. Kondygnacje zaznaczone są przez odmienny szalunek – w dolnej części, do wysokości drzwi wejściowych, jest on pionowy, powyżej – poziomy. Drzwi wejściowe (w elewacji wschodniej) są prostokątne, prostokątne są też przeźrocza w górnej części wieży. Dach ma dwuspadowy, kryty blachą, zwieńczona jest żelaznym krzyżem. W środku odsłonięta jest konstrukcja ścian, stropów i dachu.

źródła:

Janusz Maraśkiewicz, Aneta Semeniuk, Drewniane budownictwo sakralne. Powiat Biała Podlaska, Lublin 2001